Doğumdan Sonra Estetik Ameliyat Olunur mu?

Doğumdan Sonra Estetik Ameliyat Olunur mu?

Doğumdan Sonra Estetik Ameliyat Olunur mu?

Hamilelik süreci oldukça hassas bir süreçtir. Bazen anne vücudunda hamilelik süresince ve doğum sırasında istenmeyen durumlar oluşabilir. Öncelikle hamilelik çatlakları denen sorun ortaya çıkar. Çatlakların ne zaman oluşacağı ile ilgili kesin bir bilgi mevcut değildir.

Bazı durumlarda ise göğüslerde aşırı küçülme veya kalçada aşırı büyüme gibi durumlar ortaya çıkar. Eğer anne bu tip bir durumdan rahatsızsa doğum sonrası estetik operasyonlardan yararlanabilir. Doğum sonrası estetik operasyon için kadının hem fiziksel hem ruhsal hazırlığını tamamlamış olması gerekir. Çoğu kadın ruhsal olarak fiziksel değişimlere uyum sağlayamaz.

Kadınların en çok şikayet ettiği ve doğum sonrası estetik operasyon istediği bölgeler memelerdir. Gebelik sırasında veya hamileliğin ilk aylarında sarkan memelerin eski haline dönmesi oldukça uzun zaman alabilir. Bu nedenle anneler estetik cerrahlara başvururlar.

Hamilelikte alınan fazla kilolar için de belirli bir süre zayıflama mümkün olmamışsa estetik ameliyat gerekebilir. Yağ yakma, yağ aldırma gibi onlarca yöntemden birinin denenmesi istenebilir. Çatlaklar içinse karın germe operasyonu yapılır.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir