Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Her kadın makyaj yapmayı sever! Hele ki doğru bir makyaj ise..

Bir kadının bilmesi gereken ilk şey doğru makyaj yapmanın ilk şartı tertemiz bir cilttir. Eğer cildiniz yeteri kadar temiz değil ise nasıl makyaj yaparsanız yapın ‘doğru’ olmayacaktır.

Temizliği dört dörtlük yapıldıktan sonra cildin iyice nemlenmiş olması bir başka altın kuraldır. Kaliteli ve cilde uygun bir nemlendirici doğru bir makyaj için en önemli kriterlerden diğeridir. Ancak nemlendirici sürüldükten sonra dikkat edilmesi gereken şey ise, nemlendirici sürüldükten sonra en az beş dakika beklenmesi gerektiğidir.

Doğru bir makyajın olmazsa olmazlarından biri de kaliteli bir bazdır. Baz kullanmak istemeyen kadınlar ise kaliteli bir fondöten ya da BB (hatta yeni nesil CC) kremler de kullanılabilir. Aynı zamanda ciltte olası renk farklılıklarını kapatmak için kapatıcı da mutlaka kullanılmalıdır. Bütün bu malzemeleri fırça yardımı ile sürülmesi yüzünüzde daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Makyajın en can alıcı yeri olan gözlerde ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta makyajın hangi amaçla yapıldığıdır. Çünkü gece dışarı çıkarken yapılacak makyaj ile ofise giderken yapılacak makyaj muhakkak farklıdır ve farklı da olmalıdır. Bir göz makyajının en büyüleyici öğesi tabii ki maskaradır ve maskara seçimi tamamen kişinin kendi zevkine ve bütçesine kalmıştır.

Allık seçiminde ise şeftali tonlarının cilde sağlıklı, toprak tonlarının ise doğal bir görünüm verdiğini belirtmekte fayda var.

Son olarak, elbette ruju unutmayın!

 

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir