Doğru Karar Vermek İçin Dualar

Doğru Karar Vermek İçin Dualar

Doğru Karar Vermek İçin Dualar

Önemli bir işe başlanacağı zaman dualarla başlamak en hayırlısıdır. Allah’tan hayırlısını isteyerek ve dua ederek atılan her adımın sonu hayır olur Allah’ın izniyle. Allah hiçbir zaman ona açılan elleri görmezden gelmez, dilinizden Allah’ın adını ve kalbinizden sevgisini eksik etmezseniz Allah da her zaman için yanınızda olur ve size doğru yolu gösterir.

Allah’tan Doğru Yolu Göstermesini İstemek

Tüm samimiyetinizle dua edip, Allah’tan size yol göstermesini istediğiniz bir anda Yüce Allah sizin için iyi olanı verir. Bir işe başlamak üzere yola koyulduğunuzda, önemli adımlar atacağınız durumlar olduğunda Allah’tan hayırlısını isteyin, doğru yolu göstermesini isteyin sizi duyacak ve yardım edecektir.

Çocuklarınız için dua edin, onların doğru yoldan ayrılmamaları için Allah’tan onları korumasını isteyin. Allah onun rızası ve doğru bulduğu yolda ilerleyen kullarını sever ve onları korur, gözetir.

Doğru Karar Vermek İçin Dua Ne Zaman Okunur?

Sizin için önem arz eden ve ne yapacağınıza karar veremediğiniz zamanlar olur. Önünüze bir kaç seçenek çıkar, hangisini seçeceğinizi bilemezsiniz. Birini seçseniz ne olur, diğeriniz seçseniz ne olur bir türlü karar veremezsiniz.

Böyle ikilem içinde kaldığınız anlarda Allah’a sığının ve size doğru yolu göstermesini isteyin. Abdestinizi alın, kılabiliyorsanız namazınızı kılın ve ellerinizi açarak bildiğiniz ve içinizden geldiği şekilde dua edin.

Samimi bir şekilde istediğiniz her dileğinizi Yüce Allah duyar ve size sizin için en doğru olan yolu gösterir.

AŞAĞIDA YER ALAN DUALARI ( AYETLERİ) OKUMANIZDA FAYDA VARDIR:

1. “Allahü yectebi ileyhi men yeşâ.”

2. “İnnellâhe alâ nasrihim le kadîr.”

3. “Hasbunallâhü ve ni’mel vekil”

4. “İnne hizbellâhi humu’l-gâlibûn.”

5. “İhdina’s-sırate’l-müstakîm”

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir