Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Nasıl Açarız?

Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Nasıl Açarız?

Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Nasıl Açarız?

Saç Rengi Açma Yolları

Kadınların neredeyse tamamı saçlarını yıpratmadan doğal yöntemler kullanarak açmak ister. Fakat daha önce saçları herhangi bir boya işlemi görmüş kişiler için bu yöntem başarılı olmaz.

Özellikle saçlarında koyu renk boya olanlar saç renklerini boya kullanarak açamaz. Bu gibi kişiler için tek yöntem, saç rengi açıcı solüsyonlar ve renk açıcı kimyasal ürünler kullanmaktır. Bu ürünlerin kullanımı söz konusu ise saçlarda ki yıpranmalarda kaçınılmaz olacaktır.

Saçlarınız boya ile koyulaştırılmış ise saç rengi açıcı olan hidrojen peroksit yada oryal gibi maddeler kullanılarak açılmalıdır.

Bu işlem risk taşıdığı için deneyim sahibi bir kuaför tarafından uygulanmalıdır. Saçlar da siyah renk boya varsa, doğal yöntemler kullanarak veya açık tonda bir boya kullanarak saç rengini açmak imkansızdır.

Ama eğer açılmak istenen saç, daha önce boyanmamış, doğal renginde ise  mutfağınızda kullandığınız bazı gıdalar bile saç renginin açılmasını sağlayacaktır.

Saç Rengi Açmak İçin Kullanılabilecek Doğal Yöntemler

Papatya Kullanarak Saç Rengi Açma Yöntemi: 

Papatya saç rengini açma konusunda oldukça sık tercih edilen doğal bir yöntemdir. Aktarlar da rahatlıkla bulunabilecek papatyalar bir çaydanlık yardımı ile kaynatılmalıdır. Yıkanıp kremlenen saçlara soğuyan papatya suyu yedirilmelidir. Sonrasında ise güneşte bekletilmelidir. Bu nedenle papatya suyu ile saç açma işlemi, yaz aylarında yapılmalıdır. İstenilen renk elde edilene kadar haftada iki defa bu işlem uygulanmalıdır.
Limon Kullanarak Saç Rengi Açma Yöntemi:

Saç rengini açma özelliğinin yanı sıra limonun saçlara doğal bir parlaklık kazandırma özelliği de vardır. 3 bardak su içerisine 1 bardak dolusu limon suyu ekleyerek karışması sağlanmalıdır. Elde edilen karışım saçlara yedirilip, yarım saat süresince güneşte beklenmelidir. Son olarak da saçlar bol su ile durulanmalıdır.

Bu yöntemlerin yanı sıra başka yöntemler kullanarak da saç renginizi açmanız mümkün. İşte diğer doğal saç açma yöntemleri:

 • Bal ile saç rengi açmak
 • Bira kullanarak saç rengi açmak
 • C vitamini tabletleri kullanarak saç rengi açmak
 • Zeytin yağı ile saç rengi açmak

 

2 Beğen

Yapılan Yorumlar

 1. 11 ay önce

  Merhabalar,

  Saçlarımın rengini ben seneler önce papatya suyuyla açmıştım. Bu yöntem hem çok doğal hem de saçımın rengini birkaç ton değiştirmişti. Saçın rengini yıpratmadan açmak için papatya suyu bence şahane bir yöntem. Evde kolaylıkla saçınızın rengini papatya suyuyla açabilirsiniz.
  Güzel okumalar dilerim,
  sağlıkla kalın. 🌞

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir