Docademic MTC Token Nedir?

Docademic MTC Token Nedir?

Docademic MTC Token Nedir?

Docademic sağlık alanında blok zincir teknolojisi ile geliştirilen bir projedir.
Docademic, doktorlar,teknoloji uzmanları ve girişimciler tarafından hazırlanan son derece faydalı bir projedir.
Dünyada hali hazırda binlerce kullanıcı tarafından kullanılıyor ve 20’den fazla ülkede aktif olarak hizmet veriyor. Hali hazırda kullanımı olan docademic sosyal ağı üzerinden doktorlar ve sağlık çalışanları hastaları hakkında fikir alışverişi yapıyor ve hastalıklar hakkında veriler elde ediyorlar. Sağlık alanında sosyal ağ bence devrim olur, doktorların birbirleri ile iletişimde olup fikir alışverişi yapabilmeleri muhteşem olacaktır, kürsel salgın hastalıklar gibi olumsuz durumlarda veri toplanma evresi çok daha hızlı olacaktır.

Docademic, Dünyanın en büyük ücretsiz teletip hizmetini verme amacı taşıyor.
Teletip nedir?
Bilgisayar teknolojilerinden yararlanarak dünyanın nerede olursanız olun ve kim olduğunuza bakılmadan sağlık hizmetleri (tanı,tedavi,değerlendirme) hizmeti alabileceğiniz bir sistemdir. Bu teknolojinin faydalarını şu şekilde kısaca özetleyebiliriz.

  • Hasta ile alakalı bilgilere dünyanın her yerinde doğrudan ve hızlı bir şekilde ulaşma imkanı.
  • Hasta ve doktor arasındaki mesafe azalacağı verimlilik artacaktır. Doktorun hastaların verilerine ulaşması araştırma yapması gibi pek çok alanda zamandan tasarruf edilerek verimlilik sağlanır.
  • Bulunduğunuz yerde bazı uzmanlık alanları bulunmayabilir fakat yinede teletip sayesinde hizmet alabilirsiniz.

Ücretsiz sanal görüşmeler
Docademic blok zincir tabanlı teletip ağı kurma amacı taşıyor, docademic sayesinde hastaların doktorlarla ücretsiz sanal görüşmeler yapmasına imkan tanınacak.

Sosyal ağ projesi
Kendi alanında rakipsiz görünen bu projenin en büyük özelliği bana göre sağlık çalışanları için aynı zamanda sosyal ağ olma özelliğinin olmasıdır.

Yasallara uygunluk
Amerika’da hizmet sunma amacı ile bir hukuk firması olan Foley Lardner LLP ile uyum çalışmaları yapılmıştır.

Mahremiyet
Docacdemic blok zincir tabanlı olduğu için hastaların kişisel verileri koruma altındadır.

Yapay zekaya dayalı veri toplamanın nimetleri
İnsanlar doktora belirli hastalık belirtilerinin olduğunu söylediği zaman örneğin; baş ağrısı, mide bulanması, kusma gibi. Doktor her zaman ki gibi belirtilere ve testlere göre bir teşhis koyacaktır. Eğer o sırada ülke genelinde yada ülkenin belirli bir bölümünde salgın bir hastalık olabilir.
Fakat bu doktor tarafından bilinmiyor olabilir. Fakat neyse ki yapay zeka var, bu durum yapay zeka tarafından analiz edilir. Yapay zeka der ki; son bir haftadır mide bulantısı ile bu bölgede şikayetçi olan insan sayısı 20 kat artmıştır. Böyle bir durumda doktor bu durumun bölgesel bir zehirlenme olduğunu düşünebilir, hastalığın şehir şebeke suyundan kaynaklanması gibi. Eğer yapay zeka yardımcı olmasaydı belkide doktor hastalığın tam kaynağını bulmakta gecikebilirdi. Zaten bilim için en önemli konu veri toplanmasıdır. Ne kadar çok veriye sahipseniz o kadar çok çözümünüz olur. Sağlık gibi alanlarda ise ayrıca verinin hızlı toplanabilmesi önemlidir.

Mcafee spekülasyonları

MTC Token İCO aşamasında, Mcafee’nin danışman olması ile dikkat çekmişti. Mcafee attığı twitterler sürekli MTC Tokeni shillemiş ve İCO’dan sonra MTC Token tam 49 kat değer kazanmıştı. Mcafee o kadar ileri gitmişti ki gelecek yıl başkanlık seçimlerine katılacağını ve docademic projesini bu seçim kapmyanlarında kullanacağını söylemişti. (her vatandaşın ücretsiz online sağlık hizmeti alabilmesi gibi) 0.1 cent ile başlayan token borsalarda hızlı yükselişe geçmiş ve 49 Centi görmüştü. Daha sonra 18 cente gerileyip tekrar 49 cent dolaylarına ikinci bir yükseliş yaptı. Fakat marketin genel düşüşü sebebi ile token dibe vurmuştur. Docademic’in ortaya çıkması, yükselişi ve çöküşü token yatırımı düşünen kişiler için ders niteliğindedir. 50 centten bu tokenı alan kişilerin yatırımları neredeyse sıfırlanmıştır. Kripto para yatırımları yüksek risk içerdiğini unutmamalısınız.

MTC Token son durumu nedir?

Docademic MTC token ile çalışan uzaktan sağlık hizmeti uygulamasını yayınlamıştır fakat kullanıcı sayısı yeterince yüksek değildir.

Blockchain projelerinin sayısı çok fazla ve ilgilenen kişi sayısı ise çok az.  Şöyle bir camiaya’ya bakınca neredeyse kripto paralarla ilgilenen 100 kişi başına neredeyse bir proje düşüyor. Böyle bir ortamda herhangi bir uygulamanın insanlar tarafından benimsenmesi çok zor görünüyor.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir