Diyete yardımcı 3 Diyet İçecek Tarifi

Diyete yardımcı 3 Diyet İçecek Tarifi

Diyete yardımcı 3 Diyet İçecek Tarifi

Diyet yaparken size yardımcı olabilecek 3 içeceği tanıttık.

İşte o diyet içecekler;

1.   Tarçınlı Su İçecek Diyeti Tarifi

Hem sağlıklı hem de hızlı kilo verebilmek için sadece diyet ya da spor yapmanın yanında,  bazı kan değerlerine de dikkat etmek gerekir. Örneğin vücudun kan şekeri değeri, kilo üzerine direkt etkilidir. Spor yapan birinin kan şekeri düşük ya da yüksekse çabuk yorulur ve yaptığı çalışmalardan verim alamaz. O nedenle kan şekerini dengede tutmak önemlidir. Çünkü ne kadar çok enerjiniz varsa o  kadar çok egzersiz yaparsınız. Ayrıca kan şekeri dengeli ise aşırı iştahlanma yaşama olasılığı da düşüktür.

İnternette, kan şekerini kontrol altına alabilmek için görebileceğiniz pek çok karışım ya da besin vardır. Bunlardan bir tanesi olan Tarçın suyu hakkında sürdürülen çalışmalar devam etmekle beraber, ön araştırmalar sonucu Tarçın suyunun kan şekerini dengeleme konusunda yardımcı olabileceği anlaşılmıştır.

Tarçın Suyu hazırlamak için gerekenler:

 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 1 tane tarçın çubuğu
 • Şekerli Su

Hazırlanışı:

Herhangi bir kupanın içine kaynar su konulur. Üzerine bir çay kaşığı tarçın eklenir. Hem içimi kolaylaştırmak için hem de sağlıklı olması açısından, isteğe göre( çok fazla şeker katılmamalı) şeker ilave edilir. 15 dakika bekledikten sonra süzme işlemi yapılır ve tarçın suyu içmeye hazır hale getirilir.

 • Günde en fazla 2 kere içilmelidir.

2.   Yeşil Çay ve Zencefil İçecek Diyeti

Yeşil Çay, insan bedeninde bulunan bazı bileşenleri kontrol altında tutmak için ideal bir içecektir. Kilo verme üzerinde etkisinin olup olmadığı ise hala araştırma konusu. Ancak belirttiğimiz gibi bazı bileşenleri kontrol altında tuttuğu için uzun vadeli olmasa da kısa periyotlarda yapılacak diyetlerde faydalı olacaktır.   Ayrıca, yeşil çayın diğer bir özelliği de stresi azaltmasıdır. Fazla stresin, yemek yemeye neden olduğunu düşünürsek, yeşil çayın bu konuda da yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Çayın yanına zencefil eklenmesi ise sindirimi rahatlatılmasını sağlar. Bununla beraber yeşil çayın içine bal ya da şeker ekleyerek de hem içimi kolaylaştırılabilir hem de daha lezzetli bir hale getirilebilir.

Malzemeler:

 • Taze zencefil kökü -yarım,
 • Soyulmuş ve ince doğranmış veya yarım çay kaşığı öğütülmüş zencefil
 • Yeşil çay
 • Çiğ, organik bal (isteğe bağlı)

Hazırlanışı:

Yeşil çayı zencefil ile 4-5 dakika kaynatın. ( Çayı fazla kaynatmak acı bir tat bırakabilir.) Ardından süzme işlemine geçin. Karışımı tatlandırmak için çiğ ve organik olması şartı ile bal da ekleyebilirsiniz.

 • Aç karnına günde 1-2 bardak içilebilir.

 

Limonata Diyeti-10 günde 9 kilo

Limonata diyetinde sadece limon, limon suyu ve doğal bitki çayları içilebiliyor. Katı besin tüketilmesinin yasak olduğu bu diyeti uzun süre uygulamak da sağlık açısından zararlı. Bu programdan sonra mutlaka katı besinlerin yeniden tüketilmesine yeniden başlanılması gerekiyor. Beslenme uzmanlarına göre diyet bittikten sonraki ilk gün ağır yemekler yenmemeli ve çorba ağırlıklı beslenilmeli.

Beyonce’den sonra popüler oldu

Özellikle Beyonce’nin hızlı bir biçimde zayıflamak için Limonata Diyeti uyguladığını söylemesi üzerine popüler bir hale gelen bu programı uygulayanların sayısı hiç de az değil. Dünyaca ünlü yıldız bu diyeti uygulayarak 10 günde tam 9 kilo vermeyi başarmıştı.

Gerekli malzemeler; limon, saf limon suyu, akağaç şurubu, ve Arnavut biberi. (Limon suyunu hazır kullanmayın limonu kendiniz sıkın)

 • 2 yemek kaşığı kadar limon suyu,
 • 2 yemek kaşığı akağaç şurubu,
 • Birkaç adet Arnavut biberi,
 • 1 bardak ılık su.

Bunları karıştırıp günde 6 ila 12 bardak arası içilmesi gerekiyor. Ayrıca, akşamları bir fincan doğal bitki çayı da içilebilir.

Ağır bir diyet olduğu için yapılmadan önce mutlaka bir uzmanla görüşülmesi gerekiyor. Orada yapılacak testler sonucunda vücudunuzun bu diyete uygun olup olmadığı anlaşılacaktır.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir