En Sosyal Blog

Debbie MACOMBER Kitap Özeti, Mucizeler Dükkanına Dönüş

Debbie MACOMBER Kitap Özeti, Mucizeler Dükkanına Dönüş

Selam gençler. Bir kitap bitiremedim gitti. Kitap güzel. Sorun ben de galiba. Sağa düştüm olmadı, sola düştüm olmadı. Yok arkadaş bitmek bilmiyor. En son sinir oldum. Kendine gel dedim. Oturdum ve tek oturuşta kitabı bitirdim. Demek ki isteyince bitiyormuş. Bitmesi uzun süren bu güzelim kitap, başarılı bir yazar olan Debbie Macomber tarafından kaleme alınmış. Eylül 2013 tarihinde basılan eser, Martı Yayıncılık ile bizlerle buluşturulmuştur. Çeviri ise Ozan Aydın tarafından yapılmıştır.

Kitabımız Mucizeler Dükkanı’nın devamıdır. Kitap, üç ana karakter üzerine şekilleniyor. Lydia Goetz, Colette Blake ve Alix Townsend. Lydia, Bir Yumak Mutluluk’un sahibidir. Burada hem satış yapar hem de örgü kursları verir. Lydia, önceden kansere yakalanmıştır. Ancak bunun üstesinden gelmiştir ve aşık olduğu adamla, Brad ile evlenmiştir.

Alix, geçmişte bir çok yanlış yapmıştır. Ailesi tarafından da yüzü gülmemiştir. Ayrıca annesi de yoktur. Onu dünyaya getiren bir kadın vardır. Ama o şefkati veren biri yoktur. Alix yaptığı yanlışların farkına hiç varmamıştır. Ta ki Jordan ile tanışana kadar. Jordan, Alix’in hayatını olumlu yönde etkilemiştir. Alix eskisi gibi değildir. Zaten olmaması da gerekir. Çünkü o papazın eşi olacaktır. Jordan Turner’in eşi, Alix Turner olacaktır.

Colette, kocasını kaybetmiştir. Kocası ölmeden önce bir kavga yaşamışlardır. Bu kavganın altında bir türlü bebek sahibi olamamaları yatar. Derek bunu fazla kafaya takmasa da Colette bunu sorun haline getirmiştir. Kavga ettikten sonra Derek kafasını dağıtmak için farklı şeyler ile uğraşmak ister ve çatıya çıkar. Ancak buradan düşerek ölür. Colette, Derek’ten sonra Christian Dempsey’in yanında asistanı olarak çalışmaya başlar. Ancak bir gece fazla içtiklerinden dolayı kendilerini kaybederler ve yanlış bir birliktelik yaşarlar. Fakat her şey o geceyle sonlanmamıştır. O geceden sonra Colette hamile kalmıştır. Bunu Christian’a nasıl söyleyeceğini bilemez. Nasıl bir tepki vereceğini kestiremez. Çok uzun bir süre saklar. Ancak bir gün bu haberi Christian’a söyler. Aslında o gün onların başlangıçları olacaktır.

Kitap Debbie Macomber’dan çıkarda kötü mü olur? Gerçekten güzel ve heyecan verici bir kitap. Aralarda oluşan beklenmedik olaylar okuyucuyu şaşırtabiliyor. Zaten beklenmedik ise şaşırtması gerekir değil mi?

Debbie Macomber, her zaman yaptığı gibi bu kitabında da umutsuzluk kavramının olmadığını, bizler istediğimiz sürece her şeyin bir çıkar yolu olduğunu aktarmış.

Kişiler, olaylar, üslup. Hepsi birbirinden şahane. Her daim Macomber’ın kalemine güvenmişimdir ve ne zaman güvensem haklı çıkıyorum. Hiçbir zaman beklentimin altında bir kitap vermiyor. Ya beklediğim gibi ya da beklediğimin üstünde bir kitabı buluyorum önümde. Sizlerin de alıp okumasını tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.