En Sosyal Blog

Çok Ürpertici 10 Hayalet Fotoğrafı

Çok Ürpertici 10 Hayalet Fotoğrafı

Evet, sözüm söz… Size dedim ki, bir tane daha korkunç, hayaletli post gelecek ve geldi buyrun. İşte size bakar bakmaz tüylerinizin ürpereceği çeşit çeşit hayalet fotoları…

Fotolarda ışık hüzmesi falan görünen fotoları hayalet fotosu diye kakalamaya çalışan çok internette ama ben daha net görünenleri seçmeye çalıştım, bir de üzerinde oynanmadığı söylenen, meşhur fotolar bunlar.

Bilemeyeceğim tabii ben, internetin yalancısıyım. Aslına bakarsanız, böyle şeyler ilgi alanıma girmesine rağmen, pek de inanmam. Ya da inanmam sanıyorum. Bilemiyorum.

10. Denizdeki suratlar / Ghosts of the S.S. Watertown
Efenim, SS Watertown isimli gemide 1924 yılında iki gemici kazaya kurban gidiyor ve tabii ölüyor. Cesetleri de gelenek gereği denize atılıyor. Ve fakat ertesi gün denizde garip şeyler görüyorlar.

Kaptan da bunların resmini çekiyor. Çektiği resimlerin bazıları bildiğiniz deniz köpüğü gibi çıkarken, bi de bu çıkıyor. Buyrunuz…

9. Mezarlıktaki hayalet / Ghost of Borley Rectory
Bunu önceki hayalet ev mevzusunda görüşmüştük. Hayaletli olduğu söylenen Borley Rectory civarındaki mezarlıkta görülen rahip hayaleti. Şuncacık resimden rahip olduğunu nerden anlamışlar onu bilemiyorum. Fotomuz 1920′lerde çekilmiş, hayli meşhur bi foto.

8. Arabadaki kişi / Back Seat Ghost
Bu fotoyu annesi ölmüş bir teyze 1959′da çekiyor. Zannediyor ki arabada tek başına oturan kocasını çekecek ama filmler tab edilince bi de ne görsün, arkada biri daha! Teyze diyor ki: “Aa bu bugün mezarına ziyarete gittiğimiz annneeeem!” Sonracıma bir İngiliz gazetesi fotoyu inceliyor ve hükmü veriyor: Foto otantiktir efenim! Yaaa… Yalnız anne biraz korkunç geldi, öyle uzaylı gözler falan… Belirtmeden geçemiciim.

7. Scream maskesi takmış adam / The Hooded Monk
Monk (keşiş) diyo orijinal ismi ama bana sorarsanız bariz de Scream’deki Munch maskesi bu. Neyse yani, onlar monk diyolarsa öyle olsun, ben tartışmak istemem bu tip paranormal mevzularda, kimseyi de kızdırmak istemem. Monk ağabey, hörmetler… Şimdi efenim bu fotomuz 1960′larda çekilmiş. Foto gayet landscape amaçlı iken resim tab ettirilince monk ağabey (saygılar), belirmiş. Fotoğraf uzmanları incelemiş, yok demiş, bi oynama, bi puştluk yok bu resimde. iyi yani, ne diyek.

6. Oturan abi / Lord Combermere
1891′de Combermere Alley’de Sybell Corbet tarafından çekilen bu fotoğrafımız, koltukta oturan bir beyefendiyi göstermekte, ki kendisinin evin sahibi Lord Combermere olduğu düşünülüyor. Zira bu fotoğraf çekildiği esnada, birkaç kilometre uzakta kendisinin cenazesi de kaldırılmakta imiş. Fotoğrafçımız demiş ki, “efenim ben pozlarken bir uşak içeri girmiş bir an için koltuğa oturmuş olabilir, bu saydam imajı o da yaratabilir.” Ve fakat ev ahalisi, herkesin cenazede olduğunu söyleyerek bu görüşü reddetmiş. Zaten adamın tipi, hali, tavrı da pek uşak gibi diil bence, baya bi lord oturuşu içerisinde.

5. Asker abi / Freddy Jackson
1919′da çekilen işbu fotomuz bence pek bi kriipi. 1919′da çekilmesine rağmen ilk kez 1975′te yayınlanan bu fotoda arkada o gün poz verenlerden biri olmayan bir kişi görülüyor. Bu kişinin de bir kazada ölen uçak mekaniği Freddy Jackson olduğu sanılıyormuş. Zira fotodaki diğer insanlar adamı tanımışlar hemen fotodan. Adamcaaz herhalde birliği ile resim istedi, kimbilir.

4. Oturan kız / Madonna of Bachelor’s Grove
Püüü, al işte, bi tane daha garip foto. Resmen bi kız oturuyo orda. Hayır bu hayalet diilse, bu ne biçim ışık oyunu laynnn! 1991′de bi hayalet araştırmacıları grubu tarafından çekilmiş bu foto, bilemiyorum gerçek mi. Çekenler pek güven verici gelmedi bana ama bilinmez tabii.

3. Merdivendeki garabetler /Tulip Staircase Ghost
Anneciiiiim bu neeeee. Bir merdiven ve merdivene sarılmış eller. Peeeh. 1966′da çekilen bu fotomuz da, Kodak tarafından incelenmiş ve “yok efendim, manipülasyon yok bu fotoda” denmiş. E peki ne o zaman bu? Bir de üstüne merdivende ara ara ayak sesleri de duyulurmuş. Git işine be.

2. Elbiseli hayalet / Brown Lady of Raynham Hall
Bunu daha önce de anlatmıştık. Raynham Hall isimli malikanede görülen, evin 1700′lerde yaşamış sahibesi/hayaleti. Kendisi 1936 yılında, Captain Provand ve Indre Shira isimli iki gazeteci tarafından görüntüleniyor. Bazıları fotoğraf, bir Meryem An
a heykelciği ile superimpose edilerek yapılmış olabilir diye yorum belirtmiş, ama çoğunluk fotonun temiz olduğu konusunda hemfikir.

1. Yangındaki kız / Ghost Girl in Wem Town Hall Fire
Ahan da bu fotodan var yaaaa, çok korktum ben olmmm… Bu ne beeee… Şimdi efenim, 1995′de Wem Town Hall’da yangın çıkıyor, Stephen Wagner isimli fotoğrafçı da tele-zoom ilen yangını çekiyor, gayet iyi niyetli. Ahan da sonra bu oluyor! Püü… İyi niyetmiş. O kız ne lan orda, yangının ortasında? resmen de kız işte! Tabii uzmanlar inceliyo, oynama yok diyolar, yanan kütüklerin falan gölgesidir diye uyduruk bi cevap buluyorlar. Yok yeee, ne kütüğüymüş o be, öyle kız gibi. Yok yeee! Ha bi de neymiş, o kız 1600′lü yıllarda oradaki bi yangında ölen bi küçük kız imiş. Bak seen. Tırsss… tırsss…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.