Cinsel Sorunlar Hakkında Bir Kaç Not

Cinsel Sorunlar Hakkında Bir Kaç Not

Cinsel Sorunlar Hakkında Bir Kaç Not

Günümüzde pek çok kişi cinsel problemlerden yakınmakta ve doktora gitmemekte ısrar etmekte. Ülkemizin genel  problemi aslında bu sebeplerden dolayı doktora gidememek.

ORGAZM OLAMAMA SORUNU

fizyolojik bir sebep olmaksızın, kadınların orgazm olamama  ya da çok az derecede orgazm olma problemleri yaşanmakta. Bu problemlerin çoğu da kadınların kendi kafalarının içinde yaşadıkları problemler. Bilinç altında yatan kadınların orgazm olmama direnci var. Aslında bu küçük yaştan beridir cinselliğe karşı bir kötü düşünceden kaynaklıdır.

CİNSELLİKTEN KAÇINMA SORUNU

Cinsellikten kaçmak kesinlikle fiziki bir problem değil zihinde yaşatılan bir sorundan kaynaklanmaktadır. Çünkü cinsellik bizim için her zaman ayıp ve yapılmaması tecrübe edinilmemesi gereken bir şey olarak tanıtılmıştır.

İKTİDARSIZLIK SORUNU

Cinsel uyarılar karşısında erkeğin ereksiyon olamaması hastalığıdır. Bu sorun zihinsel değil fiziksel bir hastalıktır. Erkek cinsel organına gerekli olan kan akışının çok zayıf olmasından kaynaklanmaktadır. Bu hastalığın tedavisi için doktorlara gidin.

Erken Boşalma : Cinsel birliktelik halinde erkeğin ne zaman boşalma yaşayacağını kontrol edememe durumudur. Erken boşalma sebebinin en büyük etkisi kaygı ve kavgadır.  Bu vakaların %98’inde de fizyolojik bir durum söz konusu değildir.

SEKS VE MASTÜRBASYON BAĞIMLILIĞI SORUNU

Kişinin hayatında sıkıntı ve derin düşüncelere sebep olacak şekilde cinsel istek duyma sebebi oluşur ve kişi bu durumu kontrol edememeye başlar.  Genelde bu tür vakalarda kişide küçük yaşlardan olan taciz etme ya da daha ileriye giden tecavüz vakaları sebep olmaktadır. Bu sebep kesinlikle zihinseldir.

KETLENMİŞ CİNSEL İSTEK SORUNU

Daha çok birlikte olunacak partnerle ilgili yakınlık ve iletişim kuramama problemidir.

Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi cinsel hastalıklar genellikle çocuk yaşta başlayan tramvalar ya da cinsellikle ilgili yanlış yönlendirilmeler, cinselliği çok kötü bir olay gibi gösteren büyüklerimizden kaynaklı birçok zihinsel sorunlar mevcuttur. Bu sorunları  aşmak içinse kesinlikle utanıp çekinmeden, etrafı umursamadan en yakın doktora gitmemiz gerekiyor.

Cinsel Hayatı Olumsuz Etkileyen Gıdalar

Kaliforniya’da bulanan Entegre İlaç Merkezi kurucusu Michael Hirt cinsel hayatı olumsuz etkileyen 7 gıdayı açıkladı.

Peynir cinsel hayatı olumsuz etkiliyor:

Cinsel ilişkiye girmeden önceki süre zarfında erkekte testosteron seviyelerini olumsuz etkiliyor. Özelliklede inek sütü peynirinden uzak durmak gerekiyor.

Nane cinsel hayatı olumsuz etkiliyor:

Nane içerisinde bulunan mentol ise libidoyu düşürerek cinsel isteksizlik yaratıyor ve partnerinizin memnuniyet derecesi bir hayli düşüyor.

Kahve cinsel hayatı olumsuz etkiliyor:

Kahve içerisinde bulunan kafein kısa süre için cinsel perfonmansı hat safhaya çıkarsada bir süre sonra anksiyete seviyesini arttırarak cinsel isteksizlik yaratıyor.

Diyet içecekler cinsel hayatı olumsuz etkiliyor:

Diyet kola, soda vb içeceklerde bulunan tatlandırıcıler erkekte direkt olarak mutluluk hormonu olan serotoninin seviyesini etkiliyor.

Alkol cinsel hayatı olumsuz etkiliyor:

Cinsel ilişki öncesinde içilen alkol testosteron seviyesini düşürerek cinsel isteksizlik yaratıyor.

Patlamış mısır cinsel hayatı olumsuz etkiliyor:

Mikrodalga fırınlarda ısıtılan paket patlamış mısırların paketlerinin içerisinde bulunan kimyasal maddeler insan vücudu sağlığını etkilemekle kalmıyor cinsel isteksizliklerde baş rolde oynuyor.

Turta ve pasta cinsel hayatı olumsuz etkiliyor:

Turta ve pastaların içerisinde bulunan yağlar testosteronları baskı altında tutarak cinsel perfonmansı düşürüyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir