Cinsel İsteksizlik Neden Kaynaklanır?

Cinsel İsteksizlik Neden Kaynaklanır?

Cinsel İsteksizlik Neden Kaynaklanır?

Cinsel isteksizliğin sebebi nedir?

Cinsel isteksizlik gerek bayanları gerekse erkekleri derinden etkileyen bir problemdir. Bu problemin birçok nedeninin olduğunu size söylemek istiyorum.
İsterseniz hemen cinsel isteksizlik nedenlerini anlatayım:
1- AZ UYKU: Geç yatıp erken uyanmak insan vücudunu fizyolojik olarak etkilediği gibi psikolojik olarak da insana bir çöküntü verir. Fizyolojik ve psikolojik yorgunluk bir araya geldiğinde ister istemez cinsel isteksizlik meydana gelir.
2- AŞIRI KİLO: Aşırı kilo insanların cinsel performanslarını olumsuz yönde etkiler. Fazla kilolu ya da obez kişiler çabuk yorulur. Bunun sonucunda kilolu insanlarda kendine güvensizlik gibi bir duygu gelişir. Kendine güveni olmayan insanlar cinsel anlamda da isteksiz olmaktadır.
3- STRES, KAYGI: Eğer hayatınızda size stres yaratacak birçok şey varsa bu streslerle baş etmeniz gerekmektedir. Bir şekilde stres yaratan problemleri bilinç dışınıza yollamanız gerekmektedir. Aksi takdirde cinsel isteksiz problemi de sizi iyiden iyiye strese sokacaktır.
4- MENOPOZ: Menopoz döneminde olan birçok bayan cinsel isteksizlik yaşadığını doktorlarla paylaşmıştır. Menopoz dönemindeki hormonal değişiklikler libidoyu (cinsel arzu) düşürür.
5- KENDİNİ ALGILAYIŞ BİÇİMİ: İnsanların kendilerini algılayış biçimi de önemli bir olgudur. Eğer kişi kendini yetersiz, beceriksiz bir insan olarak algılıyorsa bu kişi cinsel anlamda da kendini o şekilde algılayacktır. Bu durum da ister istemez cinsel isteksizlik yaratacaktır.
6-İLAÇ KULLANIMI: Bazı ilaçlar cinsel isteğinizi azaltacak bileşikleri içerir. Örneğin antidepresanlar bayanlarda libidoyu düşürür erkeklerde ise hem libidoyu düşürür hem de ereksiyon problemi yaratır.
7- TESTESTERON SEVİYESİNDEKİ DÜŞÜKLÜKLER: Erkeklik hormonu olarak bilinen testesteronun düşmesi kesinlikle bir cinsel isteksizlik sebebidir. Bu hormonun düşmesi libidoyu düşürürken ereksiyon problemi de yaratır.

Düzenli bir cinsel ilişki için ne yapmalı?

Sertleşmeden girme yöntemi, seks e ön hazırlıktır. Bu ön sevişme olabilir. Kişiler birbirlerini okşayabilir. Kişinin tamamen kendi isteğine bağlı olan bir şeydir ve ilişkiye ilk başlayanlar için kesinlikle önerilir. Sertleşmeden girme adından da anlaşılabileceği gibi penisin sertleşmeden cinsel ilişkiye girme tekniğidir.
Sertleşmeden girme’ tekniği hem deneyimi olanlar, hem de olmayanlar için
yararlı bir tekniktir. Daha ilk denemelerini yapan gençler için birçok utanç ve sıkıntıyı önler. Deneyimi çok olanlar için de başarısızlık olasılığını ortadan kaldırır.

Bir kez git gel başladıktan sonra önemli bir ruhsal sorun olmadıkça erkeklerin büyük çoğunluğu sertleşmeyi gerçekleştirip sürdürebilirler. ‘Sertleşmeden girme’ seks konusundaki iki büyük yanılgıyı kökünden yıkmaktadır. Bu iki yanılgıdan birincisi bir erkeğin sertleşmeyi sağlayamadıkça bir kadınla cinsel birleşmede bulunamayacağıdır, ikincisi, girişin gerçekleştirilebilmesi için oldukça güçlü bir sertleşmeye gerek bulunduğudur.
Bu açıklamalardan okuyuculardan bazıları ‘sertleşmeden girmenin sorunu olan erkekler için yararlı bir teknik olabileceği, ancak normal bir erkeğin bu tekniğe bir gereksemesi olmayacağı sonucuna varmış olabilirler. Bu çıkarımın yanlış olduğunu söylemeliyim.

Sertleşmeden girme yalnızca ilk deneyimlerini yapan gençler ya da sorunlu kimseler için önerilmemektedir. Sertleşmeden girme sevişmenin ayırtılmaz bir parçasıdır. Sevişmede bir kimsenin deneyimi arttıkça giderek bu teknik daha büyük Önem kazanır. Nedeniyse son derece basittir. Hiç kimse her an sertleşmeyi sağlayabileceğinden yüzde yüz emin olamaz.

Oysa sertleşmeden sevişme yöntemi eşi ne zaman sevişmeye istekli olursa erkeğe de o zaman sev içmeye girişme olanağını verir.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir