Cilt Kırışıklıklarının Giderilmesi ve Cildi Taze Tutma

Cilt Kırışıklıklarının Giderilmesi ve Cildi Taze Tutma

Cilt Kırışıklıklarının Giderilmesi ve Cildi Taze Tutma

CİLDİ TAZE TUTMANIN YOLU PEELİNG

Cilt canlılığı için peeling uygulayın. Genel yüz temizliğinizde muhakkak peeling kullanın. Çünkü peeling kullanımında ölü hücreleri ortadan kaldırarak derinlemesine temizlik sağlarsanız.

Yüzünüzü tazikli su ile masaj yaparak yıkayın. İçerisinde c vitamini olan ürünleri tercih edin çünkü bu ürünler kan dolaşımını hareketlendirdiğinden daha sağlıklı bir cilde kavuşursunuz.

Ayaklarınızın parmak uçları, yüzünüze sinyal gönderir.  Alnınızda oluşacak kırışıklıkları önlemek için ayak parmaklarınız üst kısmına düzenli aralıklarla sertçe bastırın. Cildinizi nemlendirin. Özellikle de proteinli ve bitki özlü olanlar cildi aktif hale getirir.

Yüzünüzü haftada iki defa kremleyerek 5 dakikalık masaj uygulayın. Bırakın hücreleriniz uyarılsın. Bunun için, parmaklarınızı kullanarak oval hareketlerle çeneden yanaklara, alnın ortasından dışa doğru, burun yanlarından alnın ortasına doğru inip çıkarak masaj yapabilirsiniz. Ağzınızın çevresini, yukarı doğru hareketlerle ovun.

Uykunuzu almaya dikkat edin. Uyku düzeni bu konuda çok önemlidir.Bol bol E vitamini barındıran ürünler tüketin.

Yazan : Gamze GÜNBEK

Oksijen tedavisi,cilt yenilenmesi bakımından bayanların en çok tercih ettiği bir yöntemdir. İğne kullanılmadan basınç yoluyla saf oksijen cilde tatbikiyle olur.

Oksijen terapide uygulama;cildin en alt tabakasına belli bir kuvvetle doğal oksijen basınç yoluyla enjekte edilir. %98 saf olan oksijen içerisindeki özel vitaminler sayasinde cilde tatbik edildikten sonra ciltte hemen canlılık görülür. Oksijen daha derin katmanlara ulaştıkça tatbik edilen bölgelerde toksinler atılarak hücre yenilenmesi sağlanır.

Cilt ve vücut bakımında kullanılan bu kürler sadece belli bir basınç derecesinde uygulanır. Oksijen tedavisi,ile cildi yenileme ve tazeleme özelliği yanı sıra cildin derinliklerine kadar ulaşıldığından cildin alt katmanlarının metobolizmasını da hızlandırdığından hücre yaşlanmasını engeller. Bu yüzden kırışıkların giderilmesi ve cildin yaşlanması geciktirilmiş olur. Onun için bakımlı bayanlar,bu kürden yararlanabilir.

Suna Dumankaya-cilt Kırışıklığı ve sarkması

Yaşınız ilerlemesine bağlı olarak, cildinizin eski esnekliğini kaybettiğini hissediyorsanız, bu yazımı dikkatli bir şekilde okuyun. Yaşa bağlı olarak gelişen cilt sarkmalarına Suna Dumankaya ayva çekirdeğini öneriyor. Ancak bu formülü uygulamadan önce, yüz ve boyun bölgelerinizi peeling yapmanızda fayda var.

Gel gelelim cilt sarkması için ayva çekirdeği formülüne. Cilt sarkması için ayva çekirdeği formülü nasıl yapılıyor? İşte sorunuzun cevabı:

İlk önce 1 adet ayvanın çekirdeklerini ayırıyorsunuz. Ayırdığınız bu çekirdekleri, bir bardak suyun içerisine atıp kaynatın. Bir süre kaynadıktan sonra oluşan karışımı süzün ve karışımın içerisine 1 çay kaşığı bal ekleyin.

Daha sonra bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürüp 20 dakika bekletin. 20 dakika sonunda aynı bölgelere buğday özü yağını sürün.

Bu formülü 1 hafta içinde 2 kere uygulayın, göreceksiniz ki, cildiniz sarkan bölgeleri hafif hafif toparlanıyor.

Bitkisel Peeling formülü: Ebru Şallı

Peeling, kelime anlamıyla soyma, kabuğunu rendeleme anlamına gelen bir sözcüktür. Peeling kelimesinin tıp dilindeki anlamı ise cildi, lekelerden, kötü görüntülerden arındırmak için yapılan bir kimyasal işlemdir.

Peeling kelimesiyle ilgili gereken önbilgiyi verdikten sonra sizlerle Ebru şallı’ nın peeling formülünü paylaşacağım.

Ebru Şallı doğal peeling olarak, irmik yeşilçay kremi ve gülsuyunu tavsiye ediyor.

İşte Ebru Şallı Doğal Peeling Formülü:

Gerekli Malzemeler:

1 tatlı kaşığı yeşil çay kremi,

1 çay kaşığı irmik,

1 yemek kaşığı gül suyu,

Yukarıda saydığım yeşil çay kremi, irmik ve gülsuyunu iyice karıştırın. Daha sonra bu kremi, göz ve göz çevreniz dışındaki bölgelere sürün. 5 dakika bekledikten sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak bu kremi yüzünüzden çıkarın. Yüzünüzü ılık suyla silin. En son olarak cildinizi gülsuyuyla ovalayın.

Bu formülü gece yatmadan önce uygularsanız maksimum verim alırsınız.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir