Çikolata Şelalesi Fondant Au Chocolat

Çikolata Şelalesi Fondant Au Chocolat

Çikolata Şelalesi Fondant Au Chocolat

Malzemeler:

  • 4 yumurta
  • 150 gram Şeker
  • 100 gram tereyağ
  • 100 gram Un
  • Kaseleri yapışmaması için hafif unlayabilirsiniz.

Hazırlanışı:

İlk olarak kabımızın içine belirttiğimiz miktarda yumurtalarımızı kırarak üzerine şekerimizi ilave edelim. Bir müddet şeker ve yumurtamızı iyice çırpalım. Yanlız bu işlemi mikserle gerçekleştirsek daha verimli olur.

Sonrasında yumurtalı karışımı bekletip tereyağı ile çikolatamızı benmari usulü eritelim. İsterseniz bu işlemi mikro dalga fırında da gerçekleştirebilirsiniz. Hazırladığımız çikolatalı karışımımızı yumurtalı karışımımızın içine yavaş yavaş ilave edelim.

Sonrasında ise dairesel ve ileri geri spatula karıştırımı ile karışımımızı karıştırıp borcam kaselerimize bölüştürelim. Dilerseniz sufle kalıbı da kullanabilirsiniz. Sonrasında kare kare şeklinde olan çikolatalarımızı karelere ayırarak her kasenin ortasına bir kare çikolata batırmalıyız. Fırınımızı 180 derece sıcaklığa ayarlayarak 8 dakika gibi kısa bir süre içinde pişirerek servise sunalım. Servis önerisi olarak suflemizde olduğu gibi pudra şekeri serperek tatlımızı servise sunabiliriz. Afiyet olsun.

Not: Karışımı 10 dakikadan fazla fırında tutmayınız aksi takdirde karışımınız tamamıyla kek olabilir. Birde dikkat etmeniz gereken husus çikolata karışımı ileri geri yarım daire hareketleri ile olmalıdır.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir