Boy Uzatıcı Kür ve Boy Uzatan Besinler

Boy Uzatıcı Kür ve Boy Uzatan Besinler

Boy Uzatıcı Kür ve Boy Uzatan Besinler

Boy uzatma, Boy uzatmanın yolu nelerdir?

Bir çok kişi boyunun kısalığından şikayetçidir. Özellikle ergenlik dönemine yeni giren gençlerimizin en büyük takıntılarından biri de “ neden boyum kısa, boyum neden uzamıyor” takıntısıdır.

Bu konu hakkında bir araştırma yaptık ve boy uzatan kürü sizlerle paylaşalım dedik. Bu yazımızda İbrahim Saraçoğlu’ nun önerdiği boy uzatma kürünü sizinle paylaşacağız. Ama öncelikle şunu söyleyelim: Boyunuzun en hızlı uzadığı dönem 12-15 yaşlarıdır. Erkeklerinin boyunun uzaması 22 yaşına kadar, bayanların boyunun uzaması ise 18 yaşına kadar devam eder.

Gel gelelim boy uzatma kürüne. İşte İbrahim Saraçoğlu boy uzatma kürü:
İlk olarak şunu söyleyelim: Haftada 3 kez 250 şer gram, Palamut, torik, kefal ve uskumru balıklarından birini ızgarada pişirerek ya da buğulama yaparak tüketmelisiniz. Buradaki önemli nokta, balıkların sırt kısımlarındaki siyah etler mükemmel bir boy uzatıcı besindir.

12 yaşına kadar, çocuğunuza bu balıkları haftada 3 kez 250’ şer gram yediriniz. Çocuğunuz 12 yaşını doldurduktan sonra ise bu kür yeterli olmaz. Bitkisel doğal boy uzatıcı kür ile çocuğunuz boyu ergenlik dönemi sonuna kadar uzamaya devam eder.
Bahsettiğim bitkisel kürü, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ nun www.saracoglu.at adresli web sitesinden sipariş ettirip detaylı bilgi alabilirsiniz. Şunu da söyleyeyim bu kürün fiyatı 250 liradır. Ayrıca bu bitkisel boy uzatıcı kürde herhangi bir hormon yoktur.

Süt Boy Uzatır Mı? Süt İçiyorum Boyum Uzar Mı?

Uzun yıllardır, sütün boy uzatıp uzatmadığı tartışılır durur. Bu konudaki tartışmalardan çıkan sonuç, sütün gerçekten boy uzatan besinlerden biri olduğu sonucudur.

Günde en az 2-3 su bardağı su tüketen çocukların, daha az süt içen ya da hiç süt içmeyen çocuklara göre 3 yıl sonunda 2-3 cm kadar daha uzun olduğu saptandı.

Birçok uzman sütün sağlıklı beslenmemiz için en önemli besin maddelerinden biri olduğunu belirtiyor. Çocuklar günde 2-3 bardak süt içtikleri zaman gün içinde ihtiyaç duydukları vitamin ve mineral ihtiyaçlarının büyük bir oranının karşılandığını belirtiyor.

Uzmanlar sütün hayatın her evresinde tüketilmesi gereken bir içecek olduğunu da sözlerine ekliyorlar. Çocukluk ve ergenlik döneminde süt tüketen çocukların kemikleri güçleniyor, enerji ihtiyaçları karşılanıyor, küçük yaşlardan itibaren süt içen çocukların ise zeka gelişimi normal çocuklara göre daha hızlı ilerliyor. 3 sene sonunda da çocukların boyu en az 2-3 cm kadar uzuyor.

Uzmanlar sözlerine şunları da ekliyor. Eğer dışarıdan, sütçüden süt alıyorsanız, sütünüzü 90-95 derecede kaynatmanız gerekiyor. En az 90-95 derecede kaynayan süt mikroplardan arınmış oluyor.

Sonuç olarak, şunu söyleyebiliriz. Süt çok iyi bir boy uzatıcı besindir. Çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren günde en az 2-3 bardak süt içmeye alıştırmamız gerekiyor. Böylece çocuklarımız normal çocuklara göre en az 2-3 cm kadar uzun oluyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir