Borç ve Sıkıntı İçin Dua Örnekleri

Borç ve Sıkıntı İçin Dua Örnekleri

Borç ve Sıkıntı İçin Dua Örnekleri

Herkesin dar boğazda kaldığı borç içinde ne yapacağını bilemediği anlar vardır. Her yolu dener fakat çözüm yoktur. Umutsuzluğa kapılır. Böyle anlarda yapılacak en güzel şey dine sığınmaktır.

Her şerden bir hayır geleceğini düşünmektir. Ne kadar karamsarlaşırsak işlerimiz o kadar kötüye gider.

Öncelikle iyi niyetli düşünülmeli olumlu bakmaya çalışmalıyız ve bu kötü durumdan kurtulmak için başka yollar aramaya çalışmalıyız.

Bu süreçte çevremizdekilerden aldığımız yardım kadar şükrederek, dua ederek Allah’tan yardım istenmeli dine sığınılmalıdır.

İslam dinin de sıkışan kula şükrettiği takdir de hep yardım olduğu söylenmektedir. Her durum için bir dua olduğu gibi böyle sıkıntılı anlar, borç için çekilen üzüntüler içinde dualar mevcuttur.

Borç Ve Sıkıntı Duası Ne zaman Nasıl Okunmalı.

Öncelikle bu sıkıntıdan kurtulmak için çaba sarf etmeli daha sonra Hz. Muhammed döneminden beri süre gelen gerçekten inanarak okuyanlara deva olmuş bazı borç ve sıkıntı dualarını okumalarıdır.

İslam o kadar yüce bir dindir ki Allah’a sığınıp dua eden kimseyi yarı yolda bırakmamıştır. Borç ve sıkıntı içinde kalanlarda bu yolla sıkıntılarından kurtulmaktadır.

Bu duaları okumanın en güzel yolu kalpten inanarak okumaktır bir yandan da çaba sarf etmektir. Gerçekten kalpten sabah akşam borç ve sıkıntı duası okunursa tamamen dert ve borçlarınızdan kurtulacaksınız.

Bu Dua Hz Muhammed’in ibadet ederken mescitte dert içinde Ebu Umame’ye öğrettiği ve Umame’nin tüm dertlerinden kurtulmasını sağlayan duadır.

Borcu ve skıntısı olan şu duayı okumalıdır:

OKUNUŞU :

” Allahümme ikfini bi helalike  an haramike, eınni bi fazlike ammen sivake. ” (Hz. Ali’den (ra) Tırmizi, Daavat 121)

MANASI :

Allah’ım helalinden bana yetecek kadar vererek beni haramından koru. Lütfunla beni senden başkasına muhtaç etme.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir