En Sosyal Blog

Biraz yağmur kimseyi incitmez

Biraz yağmur kimseyi incitmez

BİRAZ YAĞMUR KİMSEYİ İNCİTMEZ

Dizi: Kemal Sayar Kitaplığı

Sayfa Sayısı: 288

Yayınevi: Timaş Yayınları

İlk Basım Tarihi: 01.10.2012

Yazar bu kitabında kendisine “yaralı şifacı” diyor ve şöyle başlıyor kitaba; “Yazılarımı, kalbe değen kelimelerle yazmak istiyorum, insana birşey söyleyen, onu bulunduğu halden daha iyisine çağıran, başka bir dünyanın mümkün olduğunu fısıldayan kelimelerle. Çünkü ben marazi bir iyimserim, dünyanın sözlerle de değişebileceğine inanıyorum. Yaptığım mesleği hala inanarak yapabiliyorsam, bundan. Kelimeler ruha dokunur, kelimeler ruhu kanatlandırır.”

Psikiyatrist Prof. Dr. M. Kemal Sayar’ın bu kitabını bir kitap alışverişi sitesinde görmüştüm. İsmi ilgimi çok çekmişti. Bu naif kitap ancak Kemal Sayar’ın kaleminden çıkabilir diye düşündüm ve hemen sipariş verdim. O muhteşem şiirleriyle kalbimize dokunan yazar, bu kitabında da edebiyatla harmanlanmış kalemiyle bizi bulunduğumuz halden daha iyisine çağırıyordu.

Okudukça yazarın marazi iyimserliğini benim de kalbime bulaştırdığını hissettim. Adeta yazar dünyevi ihtirasların pençesinden bizleri söküp almak istiyordu. Maddiyattan arınıp manevi bir hayat sunuyor ve dünyevi meşgalelerin arasında güzel bir soluklanma yaşatıyordu. Eminim bu kitap bana nasıl tesir ettiyse okuyan herkese aynı şekilde tesir etmiştir.

 Yazar kitapta birçok konudan bahsetmiş ve söylemek istediklerini muhteşem bir üslupla dile getirmiş. Sıradan, sıkıcı kişisel gelişim kitaplarına nispeten konuşma havası içinde psikolojik birçok konuya değinmiş. Modern hayatın sorunlarına karşı bakış açımızı değiştiren manevi bir reçete sunmuş. Okuyun zira incinmeyeceksiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.