Bilgisayar Oyunlarının Faydaları

Bilgisayar Oyunlarının Faydaları

Bilgisayar Oyunlarının Faydaları

Bilgisayar oynamak sizi mutlu ediyorsa hiç durmayın! Sevdiğiniz bir şeyi yapıyor olmak sizi rahatlatacak ve dinlendirecektir.

Bilim ve teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle  tamamen hayatımıza giren bilgisayarlar, milenyum çağında büyük bir gelişim göstererek internetin yaptığı sıçramayla vazgeçilmez ihtiyaçlar haline gelmiştir.
Bilgisayarlardan aklınıza gelebilecek her alanda yararlanmaktayız. Bilim, teknik, sanayi, tarım, hayvancılık, eğitim, sağlık, adalet, ulaştırma, ekonomi vs. alanlarında bilgisayarlar bizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Bir de kişisel bilgisayarlar denilen ev tipi bilgisayarlar mevcuttur.
Kişisel bilgisayarlar, günlük kişisel ihtiyaçların yanı sıra eğlence amaçlı da kullanılmaktadır. Milenyum çağına girmemizle beraber gelişen bilgisayar oyunları, insanların daha çok ilgi odağı haline gelmiştir. bilgisayar oyunlarının bu şekilde ilgi görmesi bazı yararlar sağlasa da maalesef bir takım sorunları da beraberinde getirmektedir.

Sinir ve öfkenizi yatıştırır

Gerçek hayatta kırıp dökemeyeceğinizi bilgisayar ortamında hiç korkusuz ve düşünmeden bilgisayar oyunlarında kırıp dökersiniz. Bu hareket sizi rahatlatacak ve öfke kontrolü sağlayacaksınız.

Bilgisayar oyunları dil gelişiminde önemli rol oynuyor

Dil konusunda özellikle de İngilizce şarkılar dinleyerek alt yazılı filmler izleyerek ingilizce öğrenmeye çalışırız, ama oyun oynamak da size bu dile aşinalık kazandıracaktır.

Kısaca şöyle sıralarsak;

 

  • Bilgisayar oynamak görsel zekayı geliştirir.
  • Pratik ve çok yönlü düşünme yetisi kazandırır.
  • Ani refleksleri kuvvetlendirir.
  • Hafızayı geliştirir.
  • Yaratıcılığı geliştirir.
  • Ufkunuzu açar.

Not: Bilgisayar oyunları yeterince oynanmalıdır. Aşırıya kaçıldığında psikolojiniz zedelenir ve zamanınızı boşa harcamış olursunuz.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir