En Sosyal Blog

Bebeğinize İsim Seçimi Çağdaş Bebek İsimleri

Bebeğinize İsim Seçimi Çağdaş Bebek İsimleri

Bebeğinize Güzel ve Güncel İsim Seçimi

Hamilelikte cinsiyeti öğrendikten sonra en merak ettiğimiz sorulardan biri de acaba adı ne olacak oluyor. Çevrenizde bulunan insanlardan mutlaka duyacağınız ilk sorulardan biri cinsiyeti ne, ikinci soru ise adı ne olacaktır. Bebek ismi seçimi yaparken mutlaka eşiniz ile ortak isimler düşünmeye gayret edin.

Bebeğinize İsim Seçenekleri Listesi

Bebeğinizin ismine karar veremiyor musunuz? Hemen elinize bir kağıt kalem alın ve istediğiniz isimleri yazın. Eşiniz ile birlikte ortak karar almaya dikkat edin. Onunla sizi anlatan isimlere dikkat edin. Anlamını inceleyerek yola çıkmakta fayda var. İsim listesini eşiniz ile birlikte eleyerek karar vermeye çalışın. Bu şekilde bebeğinize en uygun isim bulacağınız emin olun.

En Trend Bebek Adları ve Anlamları

Belki de hamilelikten bu konu daha zordur yani bu isim bulma konusu tüm aileye yansır ve tüm aileyi zor duruma sokabilir. ”Anneanne der; ”Ahmet olsun!”, Babaanne der; ”Mehmet olsun!”, Anne ister; ”Bora olsun!”, Baba ister; ”Ali olsun!” yani bu konular hep aile içi gerginlik yaratır hatta aileleri birbirine bile düşürebilir.” Bu soruna çözüm bulmak isteyenlerse genellikle çocuklarına 2 isim birden takıyorlar yani; ”Hem Ahmet hem de Mehmet” oluyor fakat biz sizlere daha güzel bir çözüm yolu sunarak günümüzün moda bebek isimlerini paylaşacağız. İşte sizlere yeni trend bebek isimleri!

”Ailelerin kavga ettiğini söyledikte inanın benimde bir çocuğum olsa adı için büyük kavga çıkartırdım diyebilirim.” çünkü bu isim olayı bebeğinizi tüm hayatı boyunca etkileyecek ve gelişen dünyamızda bebeklerimize yeni isimler bulup onların dışarıda veya okullarında alay konusu veya üzülmesini hiç bir zaman istemeyiz. Bu isimler bebeğinizin geleceğini belirlerken aynı zamanda toplumda olan saygınlığını da gösterir. Konuyu daha fazla uzatmayalım ve işte sizlere yeni moda bebek isimleri!

  • Aslında bu isim moda değil artık Ahmet veya Mehmet gibi bir öbekleşmiş isim oldu, bebeğinize yeni moda isimlerinden; ”Arda” ismini koyabilirsiniz.
  • Aşkın, ne kadar aşkın bir çoçuk! Anlamı da zaten; ”İleri görüşlü, zeki” demekmiş.
  • Atalay son zamanlar çıkan ve hızla yayılan isimlerden bir tanesi.
  • Baha, ”ne kadar da bahalısın!” yani demek istedik ki; ”Sen çok kıymetli ve değerli birisin!”
  • Barın ismi ben daha önce duymadım ama güç ve kuvvet anlamını taşıyormuş.
  • Meziyetli bir bebeğe sahip olmak istiyorsanız ona Bera ismini koyabilirsiniz!
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.