Başbakana Nasıl Ulaşırım?

Başbakana Nasıl Ulaşırım?

Başbakana Nasıl Ulaşırım?

Başbakana ulaşmak günümüzde internet teknolojileri sayesinde çok kolay bir hal almıştır. Devlet üzerinde birçok kuruma ulaşma imkanı sağlayan e-devlet sitesi üzerinden başbakana ulaşmak mümkündür.

Başbakana Ulaşmanın En Kolay Yolu BİMER

Başbakana ulaşmanın en kolay yolu günümüz teknolojisi ile birlikte E-devlet üzerinden BİMER e yazmaktır. BİMER başbakanlık İletişim merkezi anlamındadır. Başbakanlık İletişim Merkezi anlamına gelen BİMER’e E devlet üzerinden çok rahatlıkla yazı yazabilirsiniz istek ve önerilerinizi başbakana iletebilirsiniz.

BİMER ulaştığınızda yazdığımız dilekçenizi başbakan bizzat kendisi tabii ki okuyamayacaktır. Ancak başbakanın danışmanlarından oluşan bir heyetin konu ile ilgilendiği yakından bilinmektedir. Bu heyet yazdıklarınızı okuyup değerlendirerek size yardımcı olmaya çalışacak ve ihtiyaç görmeleri halinde başbakana iletmektedirler.

Yeni Hükümet Sistemi İle Başbakanlık Kalktığı İçin Artık Cumhurbaşkanına Ulaşmak Gerekiyor

Türkiye artık yeni sistem ile birlikte Başbakanlık müessesesi de kalkmıştır. Artık ülkemizde Başbakan değil Cumhurbaşkanı başkanlığında bir hükümet sistemi kurulmuştur Bu nedenle artık Başbakana ulaşmak gibi bir meselede söz konusu değildir. Artık başbakana nasıl ulaşılır, neler yapılır diye sormaya da gerek yoktur.

Başbakan nezdinde artık cumhurbaşkanına nasıl ulaşabilirim gibi sorular sorabilirsiniz Bu sorunun cevabı ise yine e devlet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çünkü artık e-devlette cimer adı verilen Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi bölümüne yazı yazabilir ve cumhurbaşkanına istek, arzu, görüş ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Başbakan veya Cumhurbaşkanına Ulaşmanın Hızlı Yolu Sosyal Medya

Başbakan, Cumhurbaşkanı veya diğer devlet büyüklerini ulaşmanın önemli yollarından bir tanesi de sosyal medyadır. Günümüzde Devlet Büyükleri sosyal medyayı çok aktif olarak kullanmaktadırlar Twitter özellikle Devlet Büyükleri arasında yaygın olarak kullanılan sosyal iletişim ağıdır. Twitter

üzerinden davetlere icabet eden devlet büyüklerini haberlerini birçok kez televizyonda veya medyada görmekteyiz.

Sosyal Medya İle Devlet Büyüklerine Ulaşan Gençler

Bu duruma bir örnek olarak yakın zamanda medyada şahit olduğumuz bir durum ise cumhurbaşkanının kendi yurtlarının yakınında bir programa katıldığını öğrenen üniversite öğrencileri gece sahur yemeklerinin cumhurbaşkanının twitter üzerinden davet etmişlerdir.

Davete icabet eden Cumhurbaşkanı öğrencilerin kaldıkları yurda giderek öğrencilere büyük bir sürpriz yapmıştır. Böylelikle sosyal medya aracılığı ile Cumhurbaşkanı uğraşan öğrenciler çok mutlu olmuşlar ve beraber hoşça vakit geçirmiş ve beraber sahur yapmışlardır. Birlikte sahur yaptıkları Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektiren öğrenciler dertlerinden sıkıntılarından da Cumhurbaşkanı haberdar etme imkânına sahip olmuşlardır.

Cumhurbaşkanı öğrencilerden dinledikleri karşısında danışmanlarına talimatlar vererek gerek notları aldırmış öğrencilerle yakından ilgilenmiştir. Bundan da görüldüğü gibi sosyal medya devlet büyüklerine ulaşmanın en önemli yollarından biridir.

Yine bir öğrenci yurdundaki öğrenciler akmayan sıcak suları için gençlik ve spor bakanına attıkları tweet sayesinde bakanın hemen karşılık vermesi sonucu sıcak su sıkıntıları hızlıca çözülmüştür. Bu iki örnekten de anlaşılacağı üzere artık sosyal medya devlet büyüklerine ulaşma noktasında büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir