Bakire Bitcoin Nedir?

Bakire Bitcoin Nedir?

Bakire Bitcoin Nedir?

Bakire bitcoin, madencilik ile elde edilmiş ve daha önce hiç bir şekilde transfer edilmemiş ve herhangi bir yerde kullanılmamış bitcoindir. Normal bitcoin fiyatına ek olarak %5-%10 arası daha fazla değerle bazı yatırımcılar tarafından satın alınıyor.

Neden Bakire Bitcoin Alıyorlar?

Pek çok elden geçen bitcoinler çeşitli suçlara karışmış olabilir. Piyasadaki bitcoinlerin yaklaşık %4’ü takip altındaki bitcoinlerden oluşuyor. Yatırımcılar bu yüzden temiz bitcoin tutmak istiyor olabilirler.

Örnekle anlatalım: şimdi x borsasını hacklemiş ve elinde 1000 Bitcoin bulunduran bir hacker bu bitcoinlerden kurtulmak ve yerine temiz takipsiz bir bitcoin almak istiyor. Haliyle illegal bazı sitelerde kirli bitcoin ile temiz bitcoin takası yapılıyor. Mesela plus token adında bir dolandırıcılık toplam 3 milyar dolarında kripto para ile kayboldu. Bu para aklandı mı bilmiyorum ama bu parayı aklamak hiçte kolay olmayacak. Kurucularına muhtemelen 2.5 milyar dolarlık bakire kripto para teklif edildiğinde bunu kabul edeceklerdi.

Bakire Bitcoin Almalı mıyım?

Ben bunun geçici bir furya olduğunu düşünüyorum küçük bir suçlu pazarına hitap eden bir özellik. Büyük madenci firmalarının bastırdığı bir haberdir ayrıca. Madenden çıkarılan bitcoinlerin değerini arttırabilemek adına. Çok küçük bir suçlu pazarına hitap ettiği için borsada alım satım yaparken kimse bitcoininizin bakire olup olmadığına bakmaz. 🙂 Fiyatlar aynıdır. Gelecekte bu bitcoinlerin normal bitcoinlerden bir farkının olmasının imkanı yok. Bitcoin bitcoindir. Ayrıca bu tarz takaslarda dolandırıcılıkların yaygın olduğunuda eklemek isterim. 1 gönder 1.2 al tarzında tekliflere aldanmayın. Öncelikle küçük miktar bitcoinle deneme yapan kurbanlar 1’e 1.2 oranında alabildiklerini görünce daha büyük paralar gönderiyorlar ve karşı tarafta parayı alınca ortadan kayboluyor.

 

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir