Arzu ve İstekler için Dualar

Arzu ve İstekler için Dualar

Arzu ve İstekler için Dualar

Dünya üzerinde duaların önemli bir etkisi bulunmaktadır. Kimi zaman olması mümkün olmayan dileklerinize dahi temiz kalp ile edilen dualar sonucunda ulaşabilirsiniz. Yer ve göğü yaratan Allah tüm evreni duaların gücü ile donatmıştır. Bu nedenle hangi duanın ne zaman kabul olacağı da elbette belli olmayacaktır. Dolayısıyla her zaman dua etmeye özen gösterilmesi gerekmektedir.

Gerçekleşmesini istediğiniz şeyleri Allah rızası için dilemek önemlidir. Bu nedenle bir arzunun gerçekleşmesi için öncelikle niyete bakılmalıdır.

Dualar özel bir anda temiz bir kalp ve vicdan ile yapılmalıdır. Duaları içten dilemek gerçekleşmesinde önemli ölçüde etkilidir. Faka dileğinizin gerçekleşmesi için öncelikle bu dileğin sizler için hayırlı olması gerekmektedir.

Kimi zaman dileğinizin gerçekleşmemesi sizi mutsuz edebilmekte kimi zaman ise isyana sürüklemektedir. Oysa dileklerin sabır ile beklenmesi ve dileklerde iyi niyet taşıyabilmek önemlidir.

Dilek Duası Nasıl Yapılmalıdır?

Dilekler için özel dualar bulunmaktadır. Örneğin 4444 defa okunan Salât-i tefriciye duası dilekler için oldukça etkili dualar arasında yer alır.

Öncelikle bu duaya başlarken niyetinizin temiz olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Özel dualar arasında sayılan Salât-i tefriciye duasına başlarken öncelikle niyet edilmeli ve duaya başlamak için namaz kılınmalıdır.

Namazın ardından kişi niyetini dile getirerek dileğini tutar. Bu arzunun yerine gelmesi için edilen duanın eksiksiz olarak yapılması önemlidir. Dua günde en az 21 defa okunur ise kişi hayırlı haberler ile karşılaşacaktır.

1 – ARZU VE DİLEK DUASI:

Estagfirullah min külli mâ kerihallah, Estagfirullahel’azîm ellezî lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyûme ve etûbü ileyh

Anlamı:  Razı olmadığın şeylerden, yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru! Kendisinden başka ilah bulunmayan Hay, Kayyum ve Azîm olan Allah’a istigfar eder ve günahlarıma pişman olup O’na sığınırım.

2 – TÜRKÇE OLARAK OKUYABİLECEĞİNİZ DİLEK DUASI:

“Yâ Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam, seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi, bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!”

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir