Allah’tan Yardım İsteme Duası

Allah’tan Yardım İsteme Duası

Allah’tan Yardım İsteme Duası

Kimi zaman duaları yardım anında okumak gelir insanın içinden. Oysa duanın yardıma ihtiyacınız olduğu zamanlarda değil her zaman okunmasında fayda vardır. Şüphesiz ki Allah sevdiği kulunu hiç bir zaman yalnız bırakmaz. Çaresizlik hissettiğiniz anda Allah’a sığınmak içinizi ferahlatırken, içten dualarınızın kabul olması da sizi sıkıntılarınızdan kurtaracaktır.

Dua etmek insanı sıkıntılarından kurtardığı gibi niyetlerinin de gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Dua okumak Allah’a sığınmanın en büyük aracıdır.

Bu nedenle yalnızca ihtiyaç anında değil her zaman dua etmelisiniz. Hatta dualarınız sonucu çok istediğiniz dilekler kabul olduğunda ya da büyük bir sıkıntıdan kurtulduğunuz durumlarda dahi şükür etmek adına dua etmeyi ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Allah’tan Yardım İstemek İçin Okunacak Dualar

Çok sıkıntılı bir dönemde çarenizin en büyük ilacı dualar olabilir. Bu nedenle derdi veren Allah’ın dermanını da birlikte verdiğini düşünerek Allah’tan size yardım etmesi için dualar okuyabilirsiniz.

Allah’tan yardım istemek için çeşitli esmaları okuyabilir özel dualarda bulunabilirsiniz. Başınızda bir kötülük ve bela olduğunu düşünüyorsanız eğer Nas ve Felak surelerini okuyabilir ve besmele çekebilirsiniz.

Zor dönemlerden geçtiğinde insanoğlu Allah’a daha çok yaklaşmakta ve ondan medet beklemektedir. Allah zor dönemlerde kullarını yalnız bırakmaz ve dualarına cevap verir. Zor zamanlarda dualarınızın kabul olması için öncelikle bu duanın içten edilmiş olması önemlidir.

Allah’ın isimlerini zikretmek sizi zor dönemlerinizde rahatlatacaktır. Sıkıntılarınızdan kurtulduğunuz da dünyevi işlere dalmadan Allah’a sizi sıkıntılarınızdan kurtardığı için dua etmeye devam etmelisiniz.

OKUNUŞU: “Vec’al lenâ min ledünke veliyyen vec’al lenâ min ledünke nasîrâ.”(Nisâ’, 43/75)
MANASI: “Rabbimiz, katından bize bir sahip çı­kan gönder, katından bize bir yardımcı lütfet.”
Hz.Fatıma(R.A)’ın Allah’tan yardım için okuduğu dua
OKUNUŞU: “Ya hayyü Ya Kayyumü ! Birahmetike esteğisü la tekilni ila nefsi tartefe aynin ve aslihli şe’ni küllehu.” Manası:“Ey hayyü  Ya Kayyüm olan Allah’ım! Bütün işlerimi düzeltmeni,bir an bile beni kendi başıma bırakmamanı,rah…

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir