5 Günde 3 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti Nedir?

5 Günde 3 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti Nedir?

5 Günde 3 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti Nedir?

Yoğurdu yemeklerimizin yanında o yemeğe eşlik eden yiyecek olarak bilirdik, diğer yemeklerin yanında yoğurt tüketmeyi hep çok sevmişizdir. Ancak sofralarımızın lezzetli mi lezzetli üyelerinden birisi olan yoğurt aynı diğer fermantasyona uğrayan süt ürünleri gibi bağırsaklarımızın kolaylıkla çalışmasını ve metabolizmamızın hızlanmasını sağlayan, hızlı bir şekilde kilo verebilmemizi de sağlayan mucizevi bir yiyecek aslında. Bu sebeple yoğurt diyeti de son zamanlarda oldukça popüler diyetlerden birisi olmuş durumda.

100 gramının içerisinde yalnızca 55 kalori bulunan yoğurt hem düşük kalorili hem de besleyici olması zayıflamaya fazlasıyla yardımcı olmakta; içerisinde bulunan karbonhidrat, protein ve yağa ek olarak kalsiyum bakımından da çok zengin olması nedeniyle sağlıklı bir biçimde kilo vermenize yardımcı oluyor.

Ayrıca 5 gün içerisinde 3 kilo verdirip, çok hızlı bir şekilde kilo verdirdiği iddia edilen yoğurt diyetini uygulamak ise çok çok kolay.

Gelin, yoğurt diyeti nedir, nasıl yapılır, faydaları nedir hep birlikte inceleyelim.

Önemli: Yoğurt diyeti yüksek oranda kolesterol ve fosfor içermesi nedeniyle kolesterol ve böbrek taşı rahatsızlıkları olan vatandaşlar için zararlı olabilir. Hatta yoğurdun insan bünyesinde alerjik reaksiyonlara da sebebiyet oluşturabildiği göz önünde bulundurarak bu diyeti doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamamanızı öneririz.

Yoğurt diyeti nedir?

5 gün içerisinde 3 kiloya yakın verdirdiği iddia edilen yoğurt diyeti, temelinde yoğurdun yer aldığı ve diğer yan besinlerle de desteklenen fazlasıyla besleyici bir diyet türüdür. Yoğurt diyeti Akdeniz ülkelerinde fazlasıyla meşhur. Özellikle her daim düzgün fizik görünüşleriyle dikkatleri çeken Fransız kadınlarının her gün mutlaka 1 ya da 2 kase yoğurt yediği söyleniyor. Sabah kahvaltısında dahi yoğurt yemekten çekinmeyen Fransızlar bu durumu akşam yemeklerini sindirmek ve aldıkları kalorileri dengelemek için de tercih ediyorlar.

Yoğurdun kilo verme konusunda yardımcı olabilmesinin en büyük nedenlerinden birisi ise toksinleri vücuttan atıyor olmasıdır. Zehirlenme durumlarında yoğurt yememizin de temel sebebi tam olarak budur. Çünkü yoğurt detoks özelliği yüzünden vücuttan zararlı maddeleri atmaya yardımcı oluyor. Bunun dışında sindirim sistemini düzenliyor, uzun süreler doygunluk hissiyatı yaratan yoğurt bu yönüyle de sık acıkan kişiler için güzel bir alternatif haline geliyor. İçinde bulunan bol miktarda suyla birlikte metabolizmanızın hızlı bir şekilde çalışmasını ve toksinlerden rahatça kurtulmanızı sağlıyor yoğurt diyeti.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir