En Sosyal Blog

4 Psikolojik Kısa Film Tanıtımı

4 Psikolojik Kısa Film Tanıtımı

Psikolojik Kısa Filmler

Bu hafta yazımda, sizlere çok beğendiğim dört psikolojik kısa filmden bahsedeceğim. Süreleri iki ile yedi arasında değişen bu filmler, izlerken fazla vaktinizi almayacak ve bazı olaylara bakış açınızı değiştirmenizi sağlayacak. Ayrıca bazı kişisel bozukluklar hakkında daha detaylı fikir sahibi olmanıza yardım edecek.

Hepinize iyi seyirler 🙂

İÇERİDE (İNSİDE)

Kim olduğunu yalnızca ismini söyleyerek ispatlayabilirsin.

İçeride, Trevor Sands‘ın yönetmenliğini yaptığı 2002 yapımı Amerikan kısa filmidir.

Dünya’da çok nadir görülen ve şizofreniyle karıştırılan çoklu kişilik bozukluğunu anlatan bu film büyük bir başarı elde ederek birçok ödül almıştır.

BİR KEZ DAHA DÜŞÜN

Günlük hayatta birçok kişinin istemsiz sergilediği önyargıyı konu edinmiş başarılı bir kısa film.

Ön yargılarımızdan arınmak pek de zor değil. Bu filmi izlemenin yararlı olacağını düşünüyorum.

OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK

Bu kısa film, obsesif kompulsif bozukluğu olan bir kişinin hayatında neler yaşadığını özet bir şekilde anlatıyor. Özellikle bu filmde obsesif kompulsif bozukluğu olan bu kişinin terapi sırasında neler hissettiğini ve terapinin sürecinin nasıl ilerlediğini  izlemenin  okb olan kimselerin rahatsızlığını çok iyi bir şekilde tasavvur etmemize yardımcı olacağını düşünüyorum.

ROOM 8

İnsanın içindeki gizli olan özgürlüğü ve hayatımızda ödememiz gereken küçük bedellerden kaçmanın nelerle sonuçlanacağını fantastik bir şekilde anlatan muhteşem bir kısa film. Özgürlük içgüdüsü ancak bu kadar güzel bir şekilde 6 dakikaya sığdırılabilirdi. Sizinde izlerken çok şaşıracağınız bu filmi şiddetle tavsiye ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.