3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi ve Programı

3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi ve Programı

3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi ve Programı

Yağlı yiyecekler, düzensiz beslenme, spor yapmama gibi nedenlere bağlı olarak kilo sorunu çoğalmaya başladı. 3 günde 5 kilo verdiren diyet menüsü ile fazla kilolarınızdan kısa sürede kurtulabileceksiniz. Birçok kişi kısa sürede kurtulmak için şok diyetlere başvuruyor. Ancak hızlı kilo vermek sağlığımızı olumsuz etkiliyor.

Bu diyette hızlı kilo verdiriyor fakat sağlımızı olumsuz etkilememesi için sizden 2 şey isteyeceğiz. İlk olarak günde 3 litre su içmeyi kesinlikle ihmal etmeyeceksiniz.İkincisi de sabah veya akşam yürüyüşe çıkacaksınız.

Yürüyüşte dikkat etmeniz gereken husus 45 dakika boyunca yapmanız olacaktır. Çünkü ilk 45 dakika boyunca vücutta depolanan karbonhidrat harcanır. Daha sonra yağ yıkımına başlanır.Bireyin daimi kg alıp vermesi gelecek dönemlerde önemli sıhhat problemlerine yol açmaktadır.

Bu amaçla hızlı kg vermenin yanı sıra sıhhatli kilo vermek ve dengeli beslenmeyi bağımlılık durumuna getirmek çok daha önemlidir.

Kısa Sürede Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir ?

Düzensiz beslenmemelisiniz. Bunun için kendinize bir düzen oluşturmanız gerekiyor.Bir gün sabah yiyip akşam yememek veya sabah yemeyip akşam yememek yapmayıp da aynı saatte ve öğünde düzenli bir şekilde yemeye özen gösterin. Kalorisi düşük ve lifli besinlere ağırlık verilmelidir.

Hareketsiz kalmamalısınız,spor yapmalısınız. Spor yapmaya üşeniyor ya da hoşlanmıyorsanız sadece diyet yaparak kilo vermeniz imkansız olacaktır. Sabahları ya da akşamları günde en az 1 saat tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz.

Detoks tarifleri Bu aldığınız kalorilerin daha çabuk yakılmasını sağlarken aynı zamanda ruhunuzu dinlendirecek ve daha olumlu düşünceleriniz olacak. Ayrıca günde 2-3 litre su içmek metabolizmanızın hızlanmasını ve vücuttan toksinlerin atılmasını sağlayacaktır.

3 Beyazdan Uzak Durun

Şeker,un ve tuzdan uzak durmalısınız. Vitamin, mineral, protein ve yağ içermeyen tüm besinler kilo almanızı sağlar. Hem kilo almanıza hem de iç organların dengesinin bozulmasına neden olan en önemli unsur şekerdir.

Özellikle bel bölgesinde aşırı yağlanmanın başlıca nedeni şekerdir.

Bölgesel kilo vermek isteyenler mümkün olduğunca şeker ve şekerli gıdalardan uzak durmalıdır. Unutulmamalıdır ki en sağlıklı şeker meyve ve sebzelerden alınan doğal şekerdir.

Salata İle Kilolardan Kurtulun
Salatalık, domates, biber, marul, maydanoz, roka gibi sebzelerden hazırlayacağınız bir kase salata bu diyeti yaparken sizin en büyük kurtarıcınız olacaktır.

Hem vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri almanızı sağlar hem de gün içinde halsiz kalmanızı önleyecektir.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1. GÜN
Sabah
Haşlanmış patates ( 1 adet )
Yoğurt ( 1 kase )
Öğle
Haşlanmış patates ( 2 adet )
Yoğurt ( 1 kase )
Akşam
Yoğurt ( 2 kase )

2. GÜN
Sabah
Yoğurt ( 1 kase )
Öğle
Haşlanmış patates ( 2 adet )
Yoğurt ( 1 kase )
Akşam
Haşlama patates ( 1 adet )
Yoğurt ( 1 kase )

3. GÜN
Sabah
Haşlama patates ( 1 adet )
Öğle
Haşlama patates ( 1 adet )
Yoğurt ( 1 kase )
Akşam
Yoğurt ( 1 kase )

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir