2021 En İyi Netflix Önerileri

2021 En İyi Netflix Önerileri

2021 En İyi Netflix Önerileri

2021 En İyi Netflix Önerileri

Netflix dizileri özellikle son zamanlarda en büyük eğlencemiz ve iyi vakit geçirme aracımız oldu. Ayrıca sinematografik açıdan ve orijinal senaryolar açısında Netflix dizilerinin bazıları çok başarılı. Sinemaya gidemediğimiz ve evde vakit geçirmek istediğimiz zamanlarda yapabileceğimiz en güzel şeylerden biris de dizi izlemek. İşte henüz izlemediyseniz Netflix’in en beğenilen ve en başarılı dizilerinden sizin için bir liste hazırladık.

Breaking Bad

Netflix ve dizi deyince akla gelen en iyi dizi Breaking Bad’tir. Hatta bu dizi için tüm zamanların en iyi dizisi ve senaryosu da deniliyor. Kesinlikle ününü ve beğeniyi hak eden bir dizi. Sadece zor durumda kalmış ve o güne kadar hep iyi ve sıradan bir hayat yaşamış bir kimya öğretmeninin azılı bir uyuşturucu satıcısına dönüşmesini anlatmıyor.

Bu dizi aynı zamanda insan doğasına ve ilişkilerine dair önemli saptamalar yapıyor. Her bir sezonu ayrı bir heyecan yaratan, dizide yer alan çok sayıda karakterinin her birisinin hikayesi çarpıcı olan bu diziyi hala izlemediyseniz kaçırmayın deriz. Kendinize biraz zaman ayırın ve Breaking Bad izleyin.

Better Call Saul

Breaking Bad deyince akla gelen bir diğer dizi de Better Call Saul. Breaking Bad’in “renkli” avukat karakterinin hikayesine daha yakından bakan bu dizide de Breaking Bad kadrosundaki bazı karakterlerin hikayesi de ayrıca anlatılıyor. Breaking Bad’in bir yan ürünü olan bu dizinin karakterleri ve hikayesi ile asıl diziyi geçtiğini düşünen çok sayıda Netfliz izleyicisi var.

Ozark

Mesela uyuşturucu ve insan doğasına dair bir inceleme ise mutlaka önerdiğimiz dizilerden bir diğeri ise Ozark. Bu dizide de günümüzün kapitalist sisteminde para kazanmaya çalışan ve ekonomi ve finans alanında hizmet veren şirketlerin çalışırken ne denli temiz kalabileceği sorgulanmış. Dizi sistem çözümünü de getirdiği için Breaking Bad’i bir sonraki noktaya taşımış demek doğru olur. Üç sezonluk bu diziyi ve Byrde ailesinin ilginç macerasını izlerken hem keyif alıp hem de genel olarak yaşadığımız hayata dar bir sorgulama yapabilirsiniz.

When They See Us

Suç, dram ve önyargılara dair bir dizi izlemek isterseniz Türkçe’ye Bizi Gördükleri Zaman olarak çevrilebilecek olan When Tehy See Us adlı diziye de bir göz atabilirsiniz. Mini dizi sevenler için ilgin ve kısa öyküsü ile dikkatleri çeken bu dizinin konusu geçek hayattan alınmış. Koşuya çıkmış bir kadına cinsel saldırı suçundan yargılanan ama dört Harlemli gencin öyküsünü anlatan bu dizi de ilginizi çekecektir.

House of Cards

Hem politik hem de dramatik unsurlar içeren bir dizi izlemek isterseniz Haouse of Cards’a bir şans verebilirsiniz. Sadece bir kongre üyesi iken çok daha büyük mevkilere çıkan Francis Underwood’u izlerken hem hayata hem de insanlara dair bir sorgulama yapabilirsiniz.

The Crown

Bu sıralar ülkemizde en sevilen Netflix dizilerinden birisi olan The Crown, İngiltere kraliçesi Elizabeth’in hayatına ve İngiliz kraliyet ailesinin özel ilişkilerine odaklanıyor. Hem dönem dizisi hem de farklı bir konuda dram dizisi izlemek isteyenler için en iyi seçeneklerden birisidir.

Vikings

Tarih içerikli diziler seviyorsanız ve Vikingler’e dair bir merakınız varsa size tavsiye edilecek en iyi dönem dizilerinden birisi de Vikings olacaktır. Vikingler’in yaşam stilleri ve onların hakkında ortaya çıkan şehir efsanelerini baz alan bu dizinin görüntüleri de çok başarılı.

Mindhunter

Dizi deyince aklına ilk gelenler polisiye ve seri katil dizileri olanlar için henüz sadece bir sezonu yayınlanmış olan Mindhunter en iyi tercihlerden birisidir. İki FBI ajanının seri katil cinayetlerini çözmeye çalışırken yaptıkları sorgulama mutlaka ilginizi çekecektir.

Grace and Frankie

Şu ana kadar altı sezonu yayınlanmış olan Grace and Frankie hem farklı ve ilginç hikayesi hem de karakterleri ile göz dolduruyor. Hem dizi izleyeyim hem de biraz eğleneyim derseniz kadrosu ile de ilgi çeken bu diziyi çok beğeneceksiniz. İki yakın iş arkadaşının 70’li yaşlarını yaşadıkları bir dönemde geride kalan hayatlarını ve eşlerini bırakıp beraber yaşamaya karar vermesi dizinin asıl hikayesini oluşturuyor. Birdenbire eşcinsel olduğunu fark eden iki iş arkadaşının geride bıraktığı eşlerinin hikayesi hem çok eğlenceli hem de çok sıcak bir dizi çıkarmış ortaya. Listemizi bu eğlenceli dizi ile tamamlıyoruz.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir